Obsługa podróży służbowych od 2004 roku

Nowości

Więcej lotów na trasie Warszawa – Szczecin

Polskie Linie Lotnicze LOT podjęły decyzję, że wraz z początkiem nadchodzącego sezonu letniego (od 26 marca) częściej polecimy na trasie Szczecin-Warszawa – informuje szczecińskie lotnisko w komunikacie prasowym. Rejsy z portu w Goleniowie na główne lotnisko stolicy Polski realizowane będą 22 razy w tygodniu, nawet 4 razy dziennie.

Ogłoszenie przez PLL LOT zwiększenia, od 26 marca 2023 częstotliwości połączeń do Warszawy, z 19 do 22 tygodniowo, z jednej strony wpisuje się w rozwój siatki połączeń, jaki od kilku lat nasze lotnisko wraz z narodowym przewoźnikiem realizuje za pośrednictwem swojego hubu w Warszawie, dając możliwość jeszcze większej ilości dogodnych przesiadek nie tylko do miast europejskich, ale także do Ameryki Północnej, Azji czy na Bliski Wschód. Z drugiej zaś dostosowuje swój rozkład lotów pod ruch point to point do Warszawy, stanowiąc alternatywę dla wielogodzinnej podróży koleją lub samochodem, pozwalając w jeden dzień, zarówno mieszkańcom Zachodniopomorskiego jak i Mazowieckiego załatwić swoje sprawy, bez konieczności noclegu – powiedział Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów im. NSZZ Solidarność.

Zwiększenie częstotliwości rejsów do Warszawy, to również jasny sygnał, że wieloletnia współpraca naszego lotniska z PLL LOT układa się wzorowo, a ruch lotniczy po pandemii Covid-19 zaczyna wracać do poziomów sprzed pandemii, dając nadzieję, na szybki wzrost w kolejnych latach, również w oparciu o tak sprawdzonego partnera jak Polskie Linie Lotnicze LOT – dodał Maciej Dziadosz.

Tak ułożony rozkład lotów w znaczący sposób ułatwi przesiadki zarówno krajowe (do Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Gdańska czy Wrocławia), jak i po Europie (do Wilna, Sztokholmu, Frankfurtu, Monachium, Kopenhagi, Budapesztu, Paryża, Mediolanu i wielu innych destynacji) oraz do Ameryki i Azji (m.in. Nowego Jorku, Toronto, Miami, Seulu, Mumbaju, Delhi)

25 lutego 2023