Obsługa podróży służbowych od 2004 roku

Nowości

Ryanair zapowiada wznowienie lotów

Ryanair zapowiedział powrót do lotów od 1 lipca na większości obsługiwanych tras, pod warunkiem zniesienia restrykcji na lotach wewnątrzunijnych przez rządy poszczególnych krajów i wprowadzenia odpowiednich środków bezpieczeństwa na lotniskach. Jeśli warunki te zostaną spełnione, Ryanair będzie wykonywał prawie 1000 lotów dziennie, przywracając 90% tras w porównaniu do okresu sprzed wybuchu pandemii.

Od czasu ograniczenia lotów z uwagi na Covid-19 w połowie marca, Ryanair obsługuje skrócony, dzienny rozkład 30 lotów między Irlandią, Wielką Brytanią i Europą. Od lipca Ryanair wznowi loty z większości swoich 80 baz w całej Europie. Priorytetem będzie przywrócenie lotów na jak największej liczbie tras, a nie obsługiwanie jedynie tras o największych częstotliwościach, liczba dziennych/tygodniowych operacji będzie więc niższa, niż w pierwotnym rozkładzie.

Ryanair zapewnia, że wszystkie jego samoloty są wyposażone w filtry powietrza HEPA, a wszystkie powierzchnie wewnętrzne samolotów są dezynfekowane co noc środkami, których skuteczność określa się na ponad 24 godziny. Pomiar temperatury i zakrywanie nosa i ust będzie koniecznością, a zachowanie dystansu społecznego na lotniskach i na pokładzie samolotu będzie stosowane tam, gdzie to możliwe.

W samolotach członkowie złóg pokładowych Ryanaira będą używali maseczek. Na pokładzie będą serwowane wyłącznie paczkowane przekąski i napoje, a płatności będą realizowane jedynie bezgotówkowo. Kolejki do toalety będą zabronione, dostęp do korzystania z nich zostanie udostępniony indywidualnym pasażerom na żądanie. Ryanair zachęca pasażerów do regularnego mycia rąk i używania środków dezynfekujących w terminalach lotniczych.

Jako tymczasowy środek zapobiegawczy, podczas gdy państwa UE uwalniają kolejne restrykcje Covid-19, Ryanair będzie wymagał od wszystkich pasażerów podróżujących w lipcu i sierpniu wypełnienia danych (w punkcie odprawy) o tym, na jak długo planują pobyt, a także podanie adresu podczas pobytu w innym kraju UE. Informacje te zostaną przekazane rządom poszczególnych krajów UE w celu pomocy w egzekwowania wszelkich przepisów dotyczących izolacji wymaganych od osób odwiedzających poszczególne kraje wewnątrz UE.

Przewoźnik przygotował również film prezentujący nowe zasady bezpieczeństwa:

15 maja 2020