Obsługa podróży służbowych od 2004 roku

Nowości

Qatar Airways: Airbus A350 zadebiutował na rejsach do Warszawy

W sobotę 15 czerwca w Warszawie wylądował jeden z najnowocześniejszych samolotów na świecie – Airbus A350-900XWB – który będzie obsługiwał połączenie linii Qatar Airways z Warszawy do Dohy. Początkowo A350 wykona rejsy do końca czerwca, a od września wejdzie już na stałe do siatki połączeń. Będzie to pierwsze w historii rejsowe połączenie z Lotniska Chopina obsługiwane tym modelem samolotu.

Airbus A350 katarskiego przewoźnika zabiera na pokład 283 pasażerów – 36 w klasie biznes i 247 w klasie ekonomicznej. Fotele klasy biznes rozmieszczone są w układzie 1-2-1, rozkładają się do płaskiego łóżka, a pasażerowie otrzymują wysokiej jakości pościel ze 100% bawełny. Każdy fotel posiada powiększoną przestrzeń osobistą oraz pojemne schowki nad głową mieszczące dwie torby podręczne. Pasażerowie mogą korzystać z 17-calowych ekranów dotykowych Thales Avant w rozdzielczości HD, gniazd zasilania oraz dostępu do wifi. Przypomnijmy, że Klasa Biznes Qatar Airways została uznana za najlepszą na świecie w zestawieniu Skytrax w 2018 roku.

Klasa ekonomiczna w A350 to bardzo szeroka kabina oraz przestronny układ siedzeń, które pozwalają poczuć pełną wygodę podczas lotu. Fotele o szerokości 43 centymetrów zapewniają większą przestrzeń oraz więcej miejsca na nogi. Zagłówki regulowane w dwóch kierunkach zapewniają komfort i dopasowanie, a obszerne schowki nad głowami pozwalają wygodnie przechować każdy bagaż podręczny.

Pasażerowie obu klas mogą korzystać z nowoczesnego systemu rozrywki pokładowej Oryx One, oferującego nawet 4000 pozycji.

Szczegółowe informacje na temat oferty i aktualnych promocji Qatar Airways dostępne są jak zawsze u konsultantów Amin Travel.

Więcej zdjęć z inauguracyjnego rejsu A350 do Warszawy znajdziecie na naszym fanpage’u.

17 czerwca 2019