Obsługa podróży służbowych od 2004 roku

Nowości

Phoenix, Narwik, Werona – nowości w letnim rozkładzie Air France

Stolica Arizony to siedemnasty kierunek w Stanach Zjednoczonych, który dołączy do oferty przewoźnika w maju tego roku. Ponadto linia zainauguruje trasy do Narwiku, Werony oraz greckiej Kalamaty. Air France zdradza swoje pierwsze plany na sezon letni 2024.

Od 23 maja b.r. Air France rozszerzy swoją ofertę o loty do Phoenix, które jest już siedemnastą destynacją w Stanach Zjednoczonych, dokąd można polecieć przez Paryż (lotnisko CDG) na pokładach francuskiej linii. W nadchodzącym sezonie przewoźnik planuje dalej umacniać swoją pozycję na rynku amerykańskim poprzez zwiększenie liczby lotów do Raleigh-Durham oraz wznowienie trasy z Paryża do Minneapolis, która poprzednio była obsługiwana przez Delta Air Lines.

Kolejne nowości w letnim rozkładzie Air France to trzy miasta w Europie: Kalamata, Werona oraz Narwik, który stanowi bazę do zwiedzania słynnego archipelagu Lofotów w Norwegii. Ponadto w wiosenno-letniej ofercie znajdą się dwa niedawno zainaugurowane kierunki: norweskie Tromso oraz Abu Dhabi w Arabii Saudyjskiej.

Phoenix – nowy kierunek w Stanach Zjednoczonych

Połączenie między Paryżem (lotnisko Charles de Gaulle), a Phoenix zostanie zainaugurowane 23 maja 2024 roku. Loty będą odbywały się trzy razy w tygodniu (wtorki, czwartki i soboty) samolotem Boeing 787-9, wyposażonym w trzy kabiny: ekonomiczną (228 miejsc), Premium Economy (21 miejsc) i biznes (30 miejsc).

Rozkład lotów*

Lot AF068: wylot z Paryża (lotnisko CDG) o 10:10, przylot do Phoenix o 12:10

Lot AF069: wylot z Phoenix o 14:10, przylot do Paryża (lotnisko CDG) o 09:15 kolejnego dnia

Phoenix, które leży na północno-wschodnim skraju pustyni Sonora, przez okrągły rok cieszy się słoneczną pogodą. Miasto jest doskonałą bazą wypadową do podziwiania wyjątkowej przyrody i spektakularnych krajobrazów tego regionu. To ciekawe miejsce również dla miłośników historii i sztuki, ponieważ Phoenix zachwyca różnorodnością kulturową i mieszanką wpływów rdzennych Amerykanów i Hiszpanów z duchem Dzikiego Zachodu.

Łącznie z Phoenix, oferta Air France w Stanach Zjednoczonych będzie liczyć już 17 kierunków, w ramach 24 połączeń do Ameryki Północnej. Będą to: Atlanta, Boston, Cancun, Chicago, Dallas, Denver, Detroit, Houston, Los Angeles, Miasto Meksyk, Miami, Montreal, Minneapolis, Nowy Jork JFK, Newark, Ottawa, Phoenix, Miasto Quebec, Raleigh-Durham, San Francisco, Toronto, Seattle, Vancouver i Waszyngton DC.

Inwestycje w północno-amerykańską siatkę lotów – Minneapolis i Raleigh-Durham

Dalsze plany Air France na letni sezon lotów obejmują Minneapolis (Stany Zjednoczone), które powróci do oferty linii od 13 maja b.r. W ubiegłym sezonie loty na trasie Paryż-Minneapolis były obsługiwane przez Delta Air Lines, w ramach transatlantyckiego joint venture, które poza Delta Air Lines, obejmuje Air France, KLM i Virgin Atlantic. Francuski przewoźnik planuje też zwiększyć liczbę połączeń do Raleigh-Durham – swojej najnowszej destynacji w Stanach Zjednoczonych, zainaugurowanej w końcówce 2023 roku. Latem liczba rotacji do tego miasta wzrośnie do 7 (w porównaniu z aktualnym sezonem zimowym 2023-2024).

3 nowości w Europie

W europejskiej siatce lotów Air France wkrótce pojawią się trzy nowości z wylotem z lotniska bazowego CDG w Paryżu. 2 kwietnia b.r. przewoźnik zainauguruje rejsy do Werony (3 razy w tygodniu) oraz uruchomi dwa połączenia sezonowe: do Kalamaty (Grecja) w terminie od 6 lipca do 31 sierpnia b.r. oraz do Narwiku (Norwegia) od 15 czerwca do 31 sierpnia b.r. Loty do Kalamaty i do Narwiku będą odbywały się raz w tygodniu. Latem 2024 będą też oferowane zainaugurowane niedawno loty do norweskiego Tromso.

6 lutego 2024