Obsługa podróży służbowych od 2004 roku

Nowości

Lufthansa zamawia 15 kolejnych Airbusów A350

Grupa Lufthansa podpisała umowę z Airbusem na rozbudowę swojej floty o 10 samolotów Airbus A350-1000 oraz 5 samolotów Airbus A350-900. Dzięki zamówieniu najnowszych samolotów szerokokadłubowych, niemiecki przewoźnik będzie kontynuować swoją strategię dekarbonizacji. W porównaniu do poprzedniej generacji samolotów, A350 zużywa znacznie mniej paliwa, co wiąże się z redukcją emisji CO2. Pasażerowie będą korzystać z najnowszych, zaawansowanych technologicznie udogodnień na pokładzie i wysokiego komfortu podróży.

Oprócz umowy na zakup nowych samolotów, Airbus i Lufthansa podpisały również porozumienie w celu dalszego wzmocnienia współpracy w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i przyszłych technologii. Współpraca będzie obejmować intensyfikację stosowania zrównoważonych paliw lotniczych, dalszą optymalizację operacji poprzez bardziej efektywne zarządzanie lotem oraz badania nad wykorzystaniem wodoru.

„Jesteśmy zaszczyceni, że Lufthansa zwiększa swoje zamówienie na A350 do łącznej liczby 60 samolotów, dołączając do rosnącej liczby klientów A350-1000 na całym świecie. Wraz z rosnącymi presjami ekonomicznymi, dążeniami do zrównoważonego rozwoju oraz wzrostem ruchu lotniczego, A350 staje się najbardziej efektywnym rozwiązaniem” – powiedział Christian Scherer, Airbus Chief Commercial Officer and Head of International. „Dodając największy model z rodziny A350 do swojej floty, Lufthansa skorzysta z pełnego ujednolicenia floty Airbusa, oferującej niezrównaną elastyczność operacyjną i ogromne korzyści ekonomiczne”.

Dzięki swojemu najnowszemu zamówieniu Lufthansa wzmacnia długoletnią współpracę z Airbusem. Począwszy od A300 w latach 70-tych, Grupa Lufthansa eksploatowała wszystkie modele Airbusa: A220, A320, A330, A340, A350 i A380.

A350 jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych szerokokadłubowych samolotów na świecie oraz liderem w kategorii samolotów 300-410 miejsc. Koncepcja projektowa A350 obejmuje najnowocześniejsze technologie i aerodynamikę, zapewniając niezrównane standardy wydajności i komfortu. Silniki nowej generacji i stosowanie lekkich materiałów sprawiają, że jest to najbardziej paliwooszczędny szerokokadłubowy samolot na świecie. A350 jest również najcichszym samolotem w swojej klasie, z redukcją o 50% śladu hałasu w porównaniu z poprzednią generacją samolotów.

Według stanu na koniec stycznia 2023, Airbus posiadał 925 złożonych zamówień na modele z rodziny A350, od 54 klientów na całym świecie, co czyni go jednym z najbardziej udanych szerokokadłubowych samolotów w historii.

Źródło: Airbus

7 marca 2023