Obsługa podróży służbowych od 2004 roku

Nowości

Lufthansa poleci Dreamlinerem do pięciu kolejnych destynacji w Ameryce Północnej w sezonie letnim 2023

Dobra wiadomość dla fanów Dreamlinera podróżujących do Stanów Zjednoczonych i Kanady. Najnowszy samolot Lufthansy – Boeing 787-9 – od 26 marca poleci do kolejnych miast w Ameryce Północnej.

Dreamliner niemieckiego przewoźnika będzie latać sześć razy w tygodniu z Frankfurtu do Dallas-Fort Worth (DFW) w Teksasie. Lufthansa będzie oferować również cztery loty tygodniowo do Montrealu (YUL) w Kanadzie, a od 1 maja będzie realizować to połączenie codziennie. Również od początku maja przewoźnik będzie latać swoim Dreamlinerem codziennie do Denver (DEN) w Kolorado, trzy razy w tygodniu do Austin (AUS) w Teksasie i rozpocznie obsługę Detroit (DTW) w Michigan. Przypomnijmy, że od października ubiegłego roku Dreamliner lata codziennie do Newark (EWR).

Obecnie Lufthansa operuje trzema Boeingami 787-9. Dwie kolejne maszyny zostaną dostarczone wkrótce. Boeing 787-9 oferuje pasażerom wysoki komfort podróży. Kabina jest bardzo cicha i charakteryzuje się innowacyjnym systemem oświetlenia dostosowującym temperaturę barwową i natężenie światła do pory dnia. Kształt kabiny daje poczucie większej przestrzeni, a duże okna zapewniają lepszą widoczność i można je przyciemnić naciśnięciem jednego przycisku. Pasażerowie klasy biznes korzystają z bardzo wygodnych foteli z bezpośrednim dostępem do przejścia.

Dreamliner jest jednym z najbardziej wydajnych paliwowo i przyjaznych dla środowiska samolotów dalekiego zasięgu Lufthansy. Średnio zużywa 2,5 litra paliwa na pasażera na 100 kilometrów, czyli o 30% mniej niż samoloty poprzedniej generacji. Do 2027 roku Grupa Lufthansa otrzyma w sumie 32 nowe Boeingi 787-9.

Szczegółowe informacje na temat oferty Lufthansy dostępne są u konsultantów Amin Travel.

21 lutego 2023