Obsługa podróży służbowych od 2004 roku

Nowości

LOT: Rejsy Warszawa – Taszkent startują już 13 marca

Już za miesiąc, 13 marca 2024 roku, wystartuje nowe połączenie LOT-u na trasie Warszawa – Taszkent. Rejsy do stolicy Uzbekistanu zapowiedziane zostały już w czerwcu zeszłego roku i obsługiwane będą samolotami Boeing 737 MAX 8.

Boeingi LOT-u wystartują z Warszawy o godzinie 23:00 i wylądują w Taszkencie o 7:55 następnego dnia. Start w drogę powrotną zaplanowany jest na 9:25, a lądowanie w Warszawie na godzinę 13:00. Rejsy do Taszkentu będą realizowane trzy razy w tygodniu: w środy, piątki oraz niedziele. W kierunku Warszawy samoloty wybiorą się w poniedziałki, czwartki i soboty.

„Zaproponowany rozkład odpowiada na potrzeby pasażerów tranzytowych, wybierających Warszawę jako punkt przesiadkowy oraz stanowi atrakcyjną ofertę dla tych pasażerów, dla których punktem początkowym będzie Warszawa. Osoby podróżujące w tranzycie uzyskają dostęp do praktycznie całej siatki połączeń PLL LOT w Europie Zachodniej, Skandynawii oraz Europie Środkowej w czasie krótszym niż cztery godziny” – powiedział Michał Fijoł, prezes zarządu PLL LOT.

„Uzbekistan to jedno z najciekawszych turystycznie państw regionu Azji Centralnej oraz świata. Jestem przekonany, że kraj nazywany „perłą jedwabnego szlaku” skradnie serca polskich turystów. Coraz większe znaczenie odgrywa wymiana handlowa między Polską a Uzbekistanem, a każdego roku kolejne polskie firmy podejmują aktywność na tym rynku. Dodatkowo widzimy duży potencjał ruchu wśród obywateli Uzbekistanu rozpoczynających studia lub pracę w Polsce i Europie. Taki kapitał stwarza solidny fundament pod rozwój siatki połączeń PLL LOT w regionie Azji Centralnej” – dodaje Michał Fijoł.

LOT kontynuuje rozbudowę swojej sieci połączeń, dostarczając pasażerom nowe możliwości podróży do atrakcyjnych destynacji. Uruchomienie regularnego połączenia z Warszawy do Taszkentu umożliwi podróżnym odkrycie uroków Uzbekistanu i poszerzenie perspektyw turystycznych oraz biznesowych.

Szczegółowe informacje na temat nowego połączenia dostępne są u kasjerów Amin Travel.

13 lutego 2024