Obsługa podróży służbowych od 2004 roku

Nowości

LOT poleci z Krakowa do Stambułu

Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały uruchomienie połączenia na trasie Kraków – Stambuł – Kraków. Pierwszy rejs do największego miasta w Turcji odbędzie się w kwietniu. Połączenia na tej trasie będą obsługiwane samolotami typu Embraer 195.

Pierwsza maszyna ze stolicy Małopolski do miasta nad Bosforem wystartuje już 27 kwietnia o godz. 17:10 i wyląduje w Stambule o 20:30 czasu lokalnego. Samolot ze Stambułu do Krakowa wystartuje o godz. 21:20, a na lotnisku docelowym wyląduje planowo o godzinie 22:20 czasu lokalnego. Rejsy w obu kierunkach będą odbywać się we wtorki, czwartki i niedziele. Ceny biletów zaczynają się od 699 zł w obie strony.

“Pasażerowie podróżujący z Krakowa to jedna z najliczniejszych grup podróżnych LOTu. Przygotowaliśmy ofertę, która umożliwi wielu naszym pasażerom odwiedzenie jednego z najbardziej wyjątkowych i największych miast na świecie. Wciąż rozbudowujemy naszą siatkę połączeń, a loty z Krakowa do Stambułu to trasa zarówno atrakcyjna biznesowo, jak i wyczekiwana przez naszych pasażerów” – powiedział Michał Fijoł, członek zarządu PLL LOT ds. handlowych.

Połączenie z Krakowa będzie realizowane we współpracy z Turkish Airlines w ramach partnerstwa sojuszu Star Alliance.

“Bardzo cieszymy się z rozwoju siatki połączeń naszego narodowego przewoźnika PLL LOT na krakowskim lotnisku. Kraków i Stambuł to dwa bardzo atrakcyjne turystycznie miasta z piękną, wielowiekową historią, ale także ośrodki światowego biznesu wpływające na potencjał gospodarczy swoich regionów” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

W ostatnim czasie LOT zwiększył także liczbę lotów do Turcji z warszawskiego lotniska. W sumie LOT oferuje 17 rejsów tygodniowo na trasie WAW – IST oraz trzy rejsy tygodniowo na trasie KRK – IST.

10 marca 2023