Obsługa podróży służbowych od 2004 roku

Nowości

Linie Brussels Airlines wróciły na Lotnisko Chopina

Po pandemicznej przerwie na warszawskie Lotnisko Chopina powraca belgijski przewoźnik Brussels Airlines. Należąca do Grupy Lufthansa linia lotnicza, inauguracyjny rejs wykonała w czwartek, 1 czerwca.

Przez okres wakacyjny rejsy będą się odbywać 6 razy w tygodniu, a od początku września planowane jest zwiększenie częstotliwości do 12 lotów tygodniowo. Trasa będzie obsługiwana samolotami A319 i A320, które zabierają na pokład między 140 a 180 pasażerów.

Z ogromną przyjemnością mój zespół i ja, ogłaszamy wznowienie od 1 czerwca 2023 roku rejsów Brussels Airlines, między Warszawą a Brukselą samolotami z rodziny Airbus A320. Nasi pasażerowie skorzystają z 6 lotów tygodniowo do naszego hubu w Brukseli, skąd mają do wyboru wiele połączeń do USA, Afryki i Europy lub po prostu mogą zdecydować się na pobyt w pięknej Belgii. Od września planujemy zwiększyć ofertę do 12 rejsów tygodniowo, aby dać naszym klientom jeszcze więcej możliwości. Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w ponowne uruchomienie lotów, a przede wszystkim zespołowi Lotniska Chopina za wsparcie i cieszę się na naszą przyszłą współpracę” – mówi René Koinzack, dyrektor generalny Grupy Lufthansa na Polskę i Czechy.

Bardzo cieszymy się z powrotu Brussels Airlines do Warszawy. Jest to dla nas ważny i wartościowy partner, który uatrakcyjni ofertę Lotniska Chopina. Jest to też istotny sygnał, że ruch lotniczy się odbudowuje, a pasażerowie chcą podróżować” – mówi Anna Dermont, rzecznik Lotniska Chopina.

Bruksela znajduje się na 12 miejscu wśród najpopularniejszych kierunków z warszawskiego lotniska. W ciągu pierwszych czterech miesięcy bieżącego roku na trasie z i do belgijskiej stolicy podróżowało ponad 95.000 pasażerów.

5 czerwca 2023