Obsługa podróży służbowych od 2004 roku

Nowości

Letni rozkład KLM – 165 destynacji, w tym 5 do Polski

Wraz z początkiem letniego rozkładu lotów, który zaczął obowiązywać pod koniec marca, siatka połączeń KLM obejmuje 165 destynacji – 96 europejskich i 69 międzykontynentalnych. Szczególne ożywienie jest widoczne na rynku azjatyckim, dokąd holenderski przewoźnik planuje podwoić liczbę lotów w porównaniu z 2022 rokiem. Z Polski do Amsterdamu zaplanowano w sumie do 70 lotów tygodniowo z 5 miast – Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia i Poznania. Ponadto linia kontynuuje wdrażanie swoich najnowszych kabin – Premium Comfort, które będą dostępne stopniowo na coraz większej liczbie tras dalekiego zasięgu. W nadchodzącym sezonie skorzystają z nich podróżni lecący do Nowego Jorku, Los Angeles, Austin, Toronto, Calgary, jak również San Francisco i Dubaju.

Poniżej prezentujemy najważniejsze zmiany w nowym rozkładzie lotów:

Europa

W Europie, klienci KLM będą mieli do wyboru loty do 96 miast, dokładnie tyle, co w analogicznym okresie ubiegłego roku. Nowością w tym sezonie będzie Nantes (3 loty tygodniowo) oraz loty do stolicy Bretanii – Rennes (1 lot dziennie).

Polska

W sezonie wiosna-lato 2023 r. KLM zaoferuje do 70 lotów tygodniowo z/do Amsterdamu z/do 5 miast w Polsce:

• z/do Warszawy – 3 do 4 lotów dziennie (26 loty tygodniowo);

• z/do Krakowa – 2 do 3 lotów dziennie (17 lotów tygodniowo);

• z/do Gdańska – 2 do 3 lotów dziennie (17 lotów tygodniowo);

• z/do Wrocławia – 5 lotów tygodniowo (poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele)

• z/do Poznania – 5 lotów tygodniowo (wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele)

Azja

Po kilkuletnich zakłóceniach wynikających z Covid-19, KLM odbudowuje swoją siatkę połączeń w Azji. Latem 2023 r. linia będzie obsługiwała loty do 16 azjatyckich miast, tym samym podwajając liczbę lotów na ten kontynent w porównaniu z ubiegłym rokiem. W Chinach do dyspozycji podróżnych będą codzienne rejsy do Pekinu i Szanghaju, loty do Hongkongu (3 razy w tygodniu) oraz do Tajpej (2 razy w tygodniu), które będą odbywały się przez lotnisko Seul-Incheon w Korei Południowej.

W nadchodzącym sezonie oferta KLM do Japonii obejmie loty do Osaki (2 razy w tygodniu przez Seul-Incheon w Korei Płd), a także do Tokio (Narita), z czego 3 loty w tygodniu będą odbywały się przez Seul-Incheon, a kolejne 2 loty – bezpośrednio z Amsterdamu. Od września b.r. częstotliwość bezpośrednich połączeń między Amsterdamem a Tokio wzrośnie do 5 w tygodniu.

Pozostałe trasy KLM do Azji to:

– w Indonezji – Denpasar (Bali) i Dżakarta (Jawa) przez Singapur;

– na Filipinach – Manila (5 lotów tygodniowo przez Kuala Lumpur w Malezji);

– w Indiach – Delhi (codziennie), Mumbaj (codziennie) oraz Bengaluru (5 lotów tygodniowo).

Ameryka Północna

Wyjątkowo bogata siatka połączeń KLM w Stanach Zjednoczonych obejmuje loty do 18 miast, wśród których są m.in. Nowy Jork, Atlanta, Austin, Waszyngton, Las Vegas, San Francisco i Los Angeles.

Przewoźnik planuje wzrost liczby połączeń do Toronto w Kanadzie (13 lotów tygodniowo vs. 10 lotów w 2022 r.). Ponadto, klienci KLM będą mogli polecieć do innych kanadyjskich miast takich jak Edmonton, Montreal, Calgary i Vancouver.

Pasażerowie planujący podróż do Nowego Jorku, Los Angeles, Austin, Toronto, Calgary, czy San Francisco – będą mogli wybrać lot w nowych kabinach KLM – Premium Comfort, które w sezonie letnim będą już dostępne na tych trasach.

Bliski Wschód

Na Bliskim Wschodzie KLM zaoferuje codzienne rejsy do Dubaju (ZEA) i Tel Awiwu (Izrael).

Połączenie do Kuwejtu będzie realizowane również codziennie, przy czym 4 razy w tygodniu pasażerowie będą podróżować z międzylądowaniem w Bahrajnie, a trzy razy w tygodniu przez Muskat w Omanie.

Karaiby i Ameryka Południowa

W najbliższym sezonie oferta KLM na Karaibach będzie obejmowała codzienne połączenie do Curaçao, dokąd w szczycie sezonu, w lipcu i sierpniu, częstotliwość lotów wzrośnie do 10 tygodniowo. Ponadto tradycyjnie będą dostępne loty na wyspy Aruba i Bonaire, dokąd KLM będzie kursować codziennie, a także po trzy loty tygodniowo do Port of Spain (Trynidad i Tobago) i na wyspę Sint Maarten.

Tego lata na pokładach KLM będzie można podróżować do 10 miast w Ameryce Południowej. Loty do Sao Paulo (Brazylia), Buenos Aires (Argentyna) i Panama City (Panama) będą realizowane codziennie, zaś do Paramaribo – 6 razy w tygodniu. Połączenie do Kostaryki, które będzie oferowane do połowy maja, według rozkładu zimowego, będzie obejmowało 3 loty tygodniowo do San José w ramach rejsu łączonego z lądowaniem w Liberii (również Kostaryka).

Afryka

W Afryce, w ramach letniego rozkładu, KLM zaoferuje 10 destynacji. Rejsy do takich miast jak Nairobi, Kapsztad i Johannesburg będą realizowane codziennie, a na tropikalną wyspę Zanzibar będzie można polecieć 2 razy w tygodniu, korzystając z połączenia z przystankiem w Dar es Salaam w Tanzanii.

17 kwietnia 2023