Obsługa podróży służbowych od 2004 roku

Nowości

KLM poleci z Katowic do Amsterdamu w nowym rozkładzie zimowym

W nadchodzącym zimowym rozkładzie, który zacznie obowiązywać od 28 października 2022 roku, Linie Lotnicze KLM zaoferują 163 kierunki na pięciu kontynentach – w Europie, Afryce, Azji i obu Amerykach. Siatka połączeń obejmie 71 tras międzykontynentalnych oraz 92 miasta w Europie, wśród których znalazły się 4 nowości. Jedną z nich są Katowice.

Będzie to regularne, codzienne połączenie, które KLM zainauguruje 30 października b.r. Katowice będą już szóstym portem w Polsce, skąd linia będzie oferowała loty do Amsterdamu, a stamtąd dalej w świat. Pozostałe nowości w siatce przewoźnika to: Rovaniemi (Finlandia), Nantes (Francja) oraz Aarhus (Dania).

Europa

Wraz z początkiem zimowego rozkładu lotów, europejska siatka KLM wzbogaci się o trzy z czterech nowości: Katowice (1 lot dziennie), francuskie Nantes (2 razy dziennie) i Aarhus w Danii (codziennie). Natomiast Rovaniemi (Finlandia) dołączy do oferty przewoźnika od 3 grudnia b.r. i pozostanie w niej do 25 marca 2023 r. Ponadto KLM zwiększy częstotliwość połączeń do wybranych miast w Wielkiej Brytanii: Teeside, Humberside, Cardiff i Southampton oraz do Grazu w Austrii. Nowością tej zimy będą też codzienne loty do Neapolu (Włochy) i Splitu (Chorwacja), które są kontynuacją z letniego rozkładu.

Ameryka Północna

W nadchodzącym sezonie KLM będzie oferował łącznie 19 kierunków w trzech krajach Ameryki Północnej – w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku. Pula miejsc do sprzedaży będzie o 11 procent większa w porównaniu z analogicznym okresem przed kryzysem covidowym, zwłaszcza dzięki trzem dodatkowym lotom w tygodniu do Los Angeles, a także nowej w tym sezonie trasie do Austin w Teksasie. Zimowe loty do Cancun, rozpoczęte w 2021 roku, pozostaną w ofercie również w harmonogramie 2022/2023.

Dodatkowo klienci KLM, którzy planują tej zimy podróż do Stanów Zjednoczonych lub Kanady będą mieli szansę polecieć w zupełnie nowej kabinie – Premium Comfort. Odrębna kabina, która łączy w sobie elementy klasy ekonomicznej oraz klasy biznes jest już w sprzedaży, a w nadchodzącym sezonie będzie można zarezerwować w niej podróż na wybranych trasach, między innymi do Nowego Jorku czy Toronto.

Nowa kabina zaoferuje podróżnym więcej przestrzeni na nogi, komfortowy fotel i bardziej prywatną atmosferę niż klasa ekonomiczna oraz zupełnie nową koncepcję serwisu pokładowego, jednak w znacznie niższej cenie niż przelot w klasie biznes. Po zakończeniu trwającej obecnie rekonfiguracji kabin w samolotach Boeing 777-200 i 300, KLM będzie stopniowo wyposażał w nowe kabiny kolejne samoloty w swojej długodystansowej flocie, począwszy od Boeingów 787 Dreamliner. Dzięki temu klienci przewoźnika będą mogli podróżować w Premium Comfort na coraz większej liczbie tras.

Karaiby

W porównaniu z 2019 rokiem liczba oferowanych miejsc na lotach na Karaiby (zwłaszcza na Antyle Holenderskie) oraz do Surinamu wzrośnie o ponad 20 procent. Przykładowo połączenie do Curacao będzie realizowane co najmniej 10 razy w tygodniu, z dwoma lotami dziennie w okresie świąteczno-noworocznym. Codzienny lot na Arubę i dalej na Bonaire będzie obsługiwany największym samolotem we flocie KLM, Boeingiem 777-300ER, z 408 miejscami na pokładzie. W tegorocznym zimowym rozkładzie pozostaną też nowe trasy – na Barbados (Bridgetown) oraz Trynidad i Tobago (Port of Spain), które KLM zainaugurował w ubiegłym roku.

Ameryka Południowa

Liczba miejsc dostępnych na rejsach KLM do Ameryki Południowej wzrośnie tej zimy o 6 procent w porównaniu do 2021 r. Linia będzie obsługiwać codzienne połączenia do Argentyny, Brazylii, Chile, Kolumbii oraz Peru, zaś do Kostaryki poleci cztery, a do Panamy – pięć razy w tygodniu. Buenos Aires i Santiago de Chile będą ponownie oferowane w ramach jednego lotu łączonego.

Afryka

W nadchodzącym sezonie KLM planuje oddać do dyspozycji pasażerów trzy dodatkowe loty tygodniowo do Kapsztadu w RPA. Poza lotem w ciągu dnia, teraz będzie można skorzystać z lotów, które będą odbywały się nocą. Loty na Zanzibar w ramach tego samego połączenia do Dar es Salaam, pozostaną w tegorocznej zimowej ofercie. Ponadto, lecąc do dwóch afrykańskich destynacji KLM – Nairobi i Dar es Salaam, będzie można zaplanować podróż w nowej kabinie Premium Comfort.

Azja

KLM planuje znacząco wzmocnić swoją pozycję w Azji zwiększając całkowite oferowanie o ponad 50 procent w porównaniu do ubiegłego roku. Jest to możliwe, dzięki ponownemu otwarciu niektórych krajów w tym regionie świata, które pozostawały do tej pory zamknięte na zagranicznych turystów w wyniku obostrzeń związanych z pandemią. Do rozkładu powrócą bezpośrednie loty z Amsterdamu do Tokio Narita (Japonia), jednak trasa będzie realizowana inną drogą ze względu na zamkniętą przestrzeń powietrzną nad Rosją. W ofercie znajdzie się też bezpośrednie połączenie do Kuala Lumpur (Malezja), w ramach rejsu z docelowym lądowaniem w Dżakarcie (Indonezja).

Wznowiona w ubiegłym sezonie letnim trasa do Bangaluru (Indie) będzie kontynuowana również zimą. Oferta lotów do Chin pozostanie nadal ograniczona, będą to trzy loty tygodniowo do Szanghaju/Hangzhou, z międzylądowaniem w Seulu.

Polska

W sezonie jesień-zima KLM będzie oferował loty do Amsterdamu z 6 miast w Polsce: z Warszawy – do 4 lotów dziennie, z Krakowa i Gdańska – do 3 lotów dziennie, z Poznania – 5 lotów tygodniowo oraz z Wrocławia i Katowic – po 7 lotów tygodniowo. Łącznie z Katowicami aktualna oferta lotów KLM z Polski będzie wynosiła 68 połączeń tygodniowo.

Szczegółowe informacje o nowej ofercie KLM dostępne są u naszych konsultantów lotniczych.

17 października 2022