Obsługa podróży służbowych od 2004 roku

Nowości

KLM i Thalys testują zintegrowaną podróż lotniczo-kolejową

Linie lotnicze KLM i przewoźnik kolejowy Thalys rozpoczynają współpracę polegającą na zintegrowaniu podróży samolotem i koleją. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie liczby pasażerów transferowych, którzy odcinek między Amsterdamem i Brukselą mogliby pokonać na pokładzie pociągu, a nie samolotu. Dzięki temu KLM będzie mógł codziennie obsługiwać o jeden rejs mniej między tymi dwoma miastami.

To wspólne przedsięwzięcie jest ważnym pierwszym krokiem we wdrażaniu przez KLM planu działania rządu holenderskiego dla usług kolejowych i lotniczych, którego celem jest zapewnienie alternatywnego połączenia w postaci podróży koleją, dla połączeń lotniczych krótszych niż 700 km.

– Nowy produkt lotniczo-kolejowy jest pierwszym konkretnym rezultatem rządowego planu działania dla usług kolejowych i lotniczych. Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia. Wraz z Ministerstwem Infrastruktury, lotniskiem Amsterdam Schiphol, ProRail i holenderskimi kolejami NS dążymy do zapewnienia bezproblemowej podróży klientom, opierając się na możliwościach, jakie daje zintegrowana usługa lotniczo-kolejowa – powiedział Boet Kreiken, Executive Vice President Customer Experience KLM.

Pasażerowie korzystający z usługi zintegrowanej mogą się odprawić na całą podróż za pośrednictwem KLM. Ich karta pokładowa jest ważna zarówno na kolej, jak i na lot. Ponadto KLM będzie na bieżąco informować pasażerów o aktualizacjach dotyczących podróży.

Pilotażowy program ma potrwać do 29 października, po czym zostanie przeprowadzona ocena, w ramach której zostaną przeanalizowane opcje dalszego rozwoju produktu zintegrowanego.

Źródło: KLM

25 lipca 2022