Obsługa podróży służbowych od 2004 roku

Nowości

Ethiopian Airlines polecą z Warszawy do Addis Abeby

Stanisław Wojtera, prezes PPL, członek zarządu ACI Europe potwierdził, że linia Ethiopian już w lecie 2024 – najprawdopodobniej w lipcu, uruchomi połączenia na trasie Warszawa-Addis Abeba. Dla Lotniska Chopina jest to ogromna szansa na poszerzenie oferty przesiadkowej oraz otwarcie na nowe możliwości pod kątem transportu cargo.

Przedstawiciele zarządu PPL zakończyli właśnie wizytę w siedzibie linii Ethiopian. Szczegóły dotyczące nowego połączenia będą wkrótce dostępne w systemie rezerwacyjnym.

Addis Abeba jest jednym z kierunków, który był wyznaczony dla Lotniska Chopina, jako strategiczny. Bardzo się cieszę, że po miesiącach rozmów zarządu PPL z przedstawicielami linii Ethiopian, możemy podzielić się świetną wiadomością. Już w lecie tego roku, po raz pierwszy w historii, z Warszawy wystartują regularne rejsy do Etiopii. – powiedział Stanisław Wojtera

Linia Ethiopian będzie na Lotnisku Chopina pierwszym regularnym przewoźnikiem z Afryki. Uruchomienie rejsów do Addis Abeby umożliwi pasażerom z Warszawy odkrywanie tego kontynentu. Lotnisko spodziewa się, że to połączenie spotka się z dużym zainteresowaniem nie tylko jako point-to-point, ale także wśród pasażerów transferowych. Dodatkowo, wpłynie to na kolejne rekordy warszawskiego portu w transporcie cargo.

Etiopskie narodowe linie lotnicze Ethiopian Airlines od 2011 są członkiem sojuszu Star Alliance, do którego należy również PLL LOT. W swojej flocie m.in. posiadają samoloty Boeing 787 Dreamliner czy Airbus 350. Addis Abeba jest jednym z wyżej położonych lotnisk na świecie – znajduje się na poziomie ok. 2.300 m npm. W bieżącym roku podatkowym (który kończy się w czerwcu 2024) operator portu spodziewa się odprawić około 18 milionów pasażerów.

30 stycznia 2024