Obsługa podróży służbowych od 2004 roku

Nowości

China Airlines poleci z Pragi do Tajpej dwa razy w tygodniu

Od 18 lipca 2023 roku Praga uzyska połączenie bezpośrednie z tajwańskim Tajpej. Bezpośrednią trasę z lotniska Taoyuan International Airport do lotniska Václava Havla będzie obsługiwać China Airlines dwa razy w tygodniu (wyloty z Pragi w środy i niedziele). Połączenie realizowane będzie Airbusem A350-900.

Jiří Pos, prezes zarządu Praga Airport, uważa, że nowa trasa do Azji Południowo-Wschodniej to wielki sukces: „Od kilku lat dążyliśmy do bezpośredniego połączenia z Tajwanem. Cieszę się, że nasze negocjacje przyniosły rezultaty i możemy zaoferować tę bezpośrednią usługę podróżnym. Ponadto ta trasa zapewni pasażerom z Pragi możliwość wygodnych przesiadek do wielu destynacji China Airlines w Azji i na Pacyfiku. Bezpośrednie połączenie lotnicze z Pragą to także świetna wiadomość dla mieszkańców Tajwanu. W 2019 roku, czyli przed pandemią Covid-19, prawie ćwierć miliona z nich odwiedziło Republikę Czeską.”

Dyrektor CzechTourism, Jan Herget, w związku z nowym połączeniem dodaje, że w ubiegłym roku do Czech przybyło około 7,4 miliona turystów zagranicznych. „To prawie tyle samo, co dziesięć lat temu. Jednak wciąż nie jesteśmy na poziomie sprzed pandemii Covid-19. Chociaż niemal wszyscy goście z sąsiednich krajów już wrócili, należy spodziewać się, że w tym roku dzięki nowemu połączeniu przybędzie więcej turystów z dalszych zakątków świata. Długodystansowe trasy są zatem priorytetem CzechTourism na ten rok. Jeśli policzymy tylko turystów z Rosji, Chin, Korei Południowej i Japonii z TOP 10 rynków, którzy w 2019 roku wydawali średnio niemal 3 800 koron na osobę za nocleg w naszym kraju, podczas gdy turyści krajowi wydawali około 700 koron, to w zeszłym roku brakowało prawie dwóch milionów gości z dalekich rynków. Spodziewamy się zmiany właśnie dzięki zwiększonej liczbie bezpośrednich połączeń lotniczych długodystansowych. Cieszymy się, że po bezpośrednim połączeniu Praga-Seul, które zostało wznowione w marcu, czyli połączeniu lotniczym z Koreą Południową, możemy teraz spodziewać się bezpośrednich lotów na Tajwan w lipcu.”

Według Hergeta w 2019 roku do Czech przyjechało łącznie 191 336 turystów z Tajwanu, podczas gdy w zeszłym roku było to tylko 13 791 osób, co oznacza spadek o prawie 93%. Bezpośredni lot między Pragą a Tajpej może to zmienić.

Praga stanie się szóstym miastem europejskim, do którego China Airlines będzie obsługiwać bezpośrednie loty z Tajpej, obok Frankfurtu, Amsterdamu, Londynu, Rzymu i Wiednia. China Airlines będzie oferować niemal 30 bezpośrednich lotów tygodniowo między Europą a Tajwanem.

Na liście dalekodystansowych połączeń lotniczych do Azji, oferowanych przez port lotniczy w Pradze, znajdują się obecnie Amman, Dubaj, Doha, Maskat i Salalah, a bezpośrednie połączenie do Seulu ma zostać wznowione pod koniec marca.

Źródło: Prague Airport

23 marca 2023