Obsługa podróży służbowych od 2004 roku

Nowości

Airbus A350-1000 dołączył do floty British Airways

Linie British Airways odebrały pierwszego z zamówionych Airbusów A350-1000, zostając pierwszym w Europie użytkownikiem tego modelu. W sumie brytyjski przewoźnik odbierze 18 sztuk A350, z czego 4 jeszcze przed końcem tego roku.

Nowa maszyna zabierze na pokład 331 pasażerów w 3 klasach: 56 w klasie biznes, 56 w klasie premium i 219 w klasie ekonomicznej. Klasa biznes, nazwana przez BA „Club Suite”, otrzymała zupełnie nową konfigurację wnętrza.

Fotele – rozkładane do płaskiego łóżka, co jest już standardem w tej klasie – umieszczone są w konfiguracji 1-2-1, co umożliwia każdemu pasażerowi bezpośredni dostęp do korytarza. Dodatkowo każde miejsce wyposażone jest w drzwi zapewniające maksimum prywatności. Każdy taki mały przedział wyposażony jest w toaletkę i lustro, schowki zapewniające 40% więcej miejsca, zasilanie PC/USB oraz 18,5 calowy ekran systemu rozrywki pokładowej. Pasażerowie korzystać mogą także z wi-fi. Każdy aspekt w ofercie „Club Suite” został zaprojektowany dla współczesnego klienta biznesowego. Zupełnie nowy komfort odczują również pasażerowie klasy premium i ekonomicznej.

Nowy Airbus A350 zapewnia wszystkim pasażerom znacznie wyższy komfort podróży, dzięki obniżonemu poziomowi hałasu, wysokim sufitom oraz oświetleniu uzupełniającemu światło dzienne. Na lepszą jakość podróży wpływa również specjalna cyrkulacja powietrza zapewniająca większą wilgotność oraz bardziej zrównoważone ciśnienie.

Nowy Airbus jest również bardziej przyjazny dla środowiska, emitując do 25% mniej CO2, niż starsze modele samolotów.

7 sierpnia 2019